ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

XV. Konferencia HCA Slovakia - AKO SI VYCHOVAŤ SCHOPNÝCH MANAŽÉROV, ABY FIRMA RÁSTLA

 
 
 
Prednášajúci:
rôzni
Seminár / kurz je určený pre:
majiteľov a riaditeľov firiem, top manažment
Trvanie:
1 deň
Najbližšie termíny:
27.09. 2018, Vysoké Tatry
Cena:
399,- € bez DPH
 
 
 

Základné informácie

MÁTE UŽ DOSŤ TOHO, ŽE VŽDY NARAZÍTE NA STROP?

Mnohí majitelia čelia závažnému problému. Dokážu vytvoriť úspešnú, rastúcu firmu, ale po čase zakaždým narazia na strop. Objem práce stále rastie a zákazníci pribúdajú, ale oni sami to vlastnými silami jednoducho nestíhajú alebo nevládzu uriadiť. Preto sa rozhodnú svoje manažérske kompetencie delegovať, ale často zisťujú, že nemajú komu. Nakoniec sa predsa odhodlajú a odovzdajú niekomu riadenie firmy (alebo jej časti), lebo si povedia, že keď sa to vedeli naučiť oni, zvládne to aj on. No často to dopadne veľmi zle. Po trpkej skúsenosti sa rozhodnú, že už radšej ani nechcú rásť a odmietajú zákazky. A to nie je dobré, lebo keď nerastú oni, rastie konkurencia.

DAŤ MANAŽÉRSKU MOC NESPRÁVNEMU ČLOVEKU JE NEBEZPEČNÉ.

Iní manažéri čelia inému, ešte závažnejšiemu problému. Spomedzi svojich zamestnancov vyberú schopného, dravého manažéra a ten sa naozaj osvedčí. Keďže má výsledky, investujú doňho čas aj peniaze, doprajú mu školenia a benefity, zasvätia ho do celého svojho know-how a tajomstiev firmy. Považujú ho za svojho priateľa, za svoju rodinu. No tento človek sa jedného dňa zdvihne a odíde. A ak si založí konkurenčnú firmu, odchádzajú s ním aj kontakty, zákazníci, zamestnanci a všetko, čo sa od vás naučil, použije proti vám. Keď to majiteľ raz zažije, zaprisahá sa, že už nikdy viac takého riaditeľa nechce. No potom sa dostane do situácie opísanej vyššie a opäť rastie konkurencia, nie on.

ČO S ĽUĎMI, KTORÍ SÚ SCHOPNÍ AJ VERNÍ, ALE NECHCÚ?

Najťažšie to majú tí majitelia, ktorí majú aj schopných, aj skutočne verných a čestných ľudí, ktorí majú len jedinú chybičku – za nič na svete šéfovskú robotu nechcú. Majú na to vedomosti, skúsenosti a aj schopnosti, ale s ľuďmi jednoducho robiť nebudú. Bez ohľadu na to, ako ich prosíte či motivujete, neviete nimi pohnúť. Čo má teraz majiteľ robiť? Najať si profesionálnych manažérov zvonku a riskovať, že mu firmu „ukradnú“, alebo si donekonečna všetko riadiť sám? Ak tento problém nevyrieši, opäť to dopadne tak, že nebude rásť on, ale konkurencia.

VÁŠ POTENCIÁL ÚSPECHU ZÁVISÍ HLAVNE OD KVALITY VAŠICH VEDÚCICH PRACOVNÍKOV.

V skutočnosti tam nie je žiadny iný faktor. Dokonalé smernice, perfektné postupy a kvalitný produkt vám nepomôžu, ak vo firme nemáte ľudí, ktorí sú ochotní držať vám chrbát aj vtedy, kým tam vy nie ste. Vaša budúcnosť je tam vonku. Pokiaľ musíte byť stále dnu, budúcnosť nebude.

PRÍĎTE NA KONFERENCIU HCA A NAUČTE SA, AKO VO FIRME VYTVORIŤ VYŠŠÍ A STREDNÝ MANAŽMENT.

Nájsť, vychovať si a udržať schopné a verné manažérske kádre je možné. Možno ich už vo firme máte, len ich treba správne povzbudiť a viesť. Dá sa to spraviť a keď to dosiahnete, budete sa skutočne môcť venovať tomu, na čom vám záleží. Zodpovednosť za celú firmu ste už príliš dlho niesli iba vy. Je najvyšší čas, aby ju spolu s vami zdieľal niekto iný.

KTO PREDNÁŠA?

Prednášajú majitelia úspešných firiem, ktorí vychovali desiatky vedúcich pracovníkov a tak vybudovali stabilné a samostatne fungujúce firmy.

ČÍM JE KONFERENCIA VÝNIMOČNÁ?

Je to prvá konferencia na Slovensku o postupoch a pravidlách dobrej spolupráce majiteľa a vedúcich pracovníkov vo firme. Je o vyskúšaných metódach odovzdania vrcholových postov.

PRE KOHO JE KONFERENCIA URČENÁ?

Konferencia je určená pre majiteľov, manažérov a vedúcich, ktorí chcú počuť jedinečné skúsenosti úspešných ľudí, chcú ich osobne vidieť a porozprávať sa s nimi. Na konferencii môžete osobne stretnúť vzory skutočne úspešných ľudí, mladých aj starších, ktorí podnikajú a pracujú v úspešných firmách.

 XV. Konferencia HCA Slovakia - AKO SI VYCHOVAŤ SCHOPNÝCH MANAŽÉROV, ABY FIRMA RÁSTLA

Témy:

O ČOM BUDÚ PREDNÁŠAJÚCI HOVORIŤ?

 • Ktoré sú najdôležitejšie pravidla spolupráce majiteľa, výkonného riaditeľa a vedúcich pracovníkov vo firme?
 • Kto je vhodným kandidátom na post vedúceho pracovníka a kto nie?
 • Ako pripraviť novú, dravú generáciu na bezpečné prevzatie moci?
 • Ako odovzdať moc tak, aby vedúci pracovníci zachovali hodnoty, na ktorých firma vyrástla?
 • Ako zabezpečiť, aby nové vedenie rozvíjalo firmu tým správnym smerom?
 • Na ktorých pozíciách vo firme by mali vedúci začínať, aby mohli post šéfa korektne prevziať?
 • V akom poradí by mal zakladateľ odovzdávať jednotlivé posty?
 • Aké vedomosti musí mať človek, ktorý má prevziať moc?
 • Čo robiť v prípade, ak schopný človek nemá záujem o prácu šéfa?
 • Ako sa má majiteľ stavať k chybám vedúcich? Kedy musí zasiahnuť a kedy nie?
 • Od akého bodu by zakladateľ nemal zasahovať do chodu firmy?
 • Ako delegovať povinnosti tak, aby bol vedúci pracovník zodpovedný a kompetentný?

KOHO SI MÔŽETE VYPOČUŤ?

Peter Vanka, ORIN Slovakia, s.r.o., Zvolen

Firma ORIN sa zaoberá priamym predajom zdravotníckych prístrojov na domáce použitie a okrem Slovenska pôsobí v Maďarsku, Rumunsku, Veľkej Británii a USA. Ich prístroje prinášajú státisícom ľudí úľavu od zdanlivo nevyliečiteľných bolesti, výrazne pomáhajú pri prevencii ochorení pohybového, obehového a nervového systému, upravujú problémy s vysokým tlakom a používa ich viac ako 180 000 zákazníkov všetkých vekových kategórii. Peter Vanka napísal úspešnú motivačnú knihu „Ako vytvoriť z malej firmy veľkú“.

Ladislav Pavlík, HCA Slovakia, s.r.o., Košice

HCA pôsobí na Slovensku od roku 2001, je súčasťou celosvetovej siete škôl manažmentu a dnes patri k najvýznamnejším vzdelávacím inštitúciám pre manažérov. Za 15 rokov vyškolilo tisíce slovenských podnikateľov a manažérov, pomohlo im zlepšiť ich osobný aj pracovný život a tak vnieslo viac úspechu a etiky do podnikania na Slovensku. Ladislav Pavlík je autorom motivačnej knihy „O mojom živote nebudú rozhodovať iní“ a spoluautorom knihy „Kľuč k úspešnej firme“.

Marián Kapusta, Spišská Nova Ves, Clearwater USA

Marián Kapusta založil viacero úspešných spoločnosti ako sú ROVA a.s. , SIPOG a.s., Clearwater Bayside Marina LLC a SIFEE PV ENERGY SRL, ktoré pôsobia na Slovensku, v Čechách, Maďarsku, Rumunsku a USA. Je finalista súťaže Podnikateľ roka Ernst&Young roku 2006, držiteľ ocenenia za najkrajší podnikateľsky príbeh časopisu Profi t 2007 a finalista ankety Podnikateľ roka 2007. Dnes žije a podniká s manželkou a štyrmi synmi v USA a Európe. Je autorom knihy „Ako som vybudoval miliardovú firmu“.

Vladimír Vaško, GVP Humenné, s.r.o.

GVP Humenné prinášajú čerstvé potraviny do maloobchodných predajní i priamo na stôl spotrebiteľov už vyše dvadsať rokov. V súčasnosti má firma 35 vlastných maloobchodných predajní, štyri veľkokapacitné predajne GASTRO CASH, zamerané na sortiment pre hotely, reštaurácie a kaviarne, sieť diskontných predajní a výrobu mäsových výrobkov. V regiónoch východného Slovenska poskytujú prácu pre vyše tristo ľudí. Je spoluautorom knihy „Naša chuť úspechu“